Silvester 2007 v lodenici

 

Tak ako každý rok aj tento nebol výnimkou a na svojom konci nám priniesol  vianočné sviatky a silvestrovské oslavy nového roka. Vianoce, sviatky oddychu a pokoja, každý z nás ich trávi so svojou najbližšou rodinou. Na Silvestra však vyhľadávame spoločnosť ľudí, ktorí sú kamaráti, známi...  Proste ľudia s ktorými sme prežili zaujímavé chvíle starého roka a chceli by sme, aby tak bolo aj na ďalší, prichádzajúci rok.

Posledné štyri roky chodím oslavovať Silvestra do lodenice VK – Hron. Stretávame sa tu zaujímaví ľudia, veľká časť z nás má chorobu s názvom "vodák" a táto diagnóza zaručuje kopec zábavy. V lodenici sme partia dobrých kamarátov a každá oslava, stretnutie sa stáva nezabudnuteľným zážitkom. Preto som si nemohol nechať ujsť Silvester 2007 v lodenici. Do lodenice som prišiel už v sobotu poobede, so mnou boli aj dve prekrásne slečny a Jaro - chalanisko nikdy predtým nebol na vode a aj napriek tomu prišiel medzi nás a zapadol ako starý vodák. Našou úlohou bolo vykúriť lodenicu, čo sa nám aj podarilo. Prvá noc bola síce trochu chladná, ale ak sa stretnú fajn ľudia, aj keď len štyria, dá sa prežiť aj na Sibíri.

V nedeľu, už od rána do lodenice začali prichádzať návštevy, vlastne členovia klubu, ktorí sa rozhodli tráviť Silvestra taktiež v lodenici, no pracovné a iné povinnosti im nedovolili prísť skorej, ako v posledný deň starého roku. Preto som rád, že si našli aspoň chvíľu času a prišli nás pozrieť, aj keď nemohli s nami zostať dlhšie. Ako prvá návšteva bol Martin, neskôr prišiel aj Dano, ktorý sa hneď pustil do práce a začal rezať polámané konáre zo stromov. Poobede prišil Jozef a Renča, doniesli zásoby na požívanie, no mňa najviac potešila pyrotechnika. Dano mal ako hlavnú úlohu navariť večer kapustnicu, s ktorou prišli pomôcť Feri a Majka. Strávili sme pekný večer pri popíjaní nápojov a ochutnávke vianočného pečiva. Na moju veľkú radosť sa konečne dovalil aj Rado s priateľkou, veď meškal len jeden deň. V noci sme sa vybrali na krátku prechádzku do Kalnej, po návrate sme ešte chvíľku v lodenici pokecali, ale dlho to netrvalo a zaspali sme ako polienka. 

V pondelok, v deň silvestrovskej oslavy sme od rána spoločne začali vyzdobovať lodenicu. V ten deň som dostal strašnú chuť ísť aspoň na pár minút na vodu, aj keď v tej zime by to normálneho človeka zrejme  nenapadlo. Pôvodne bol môj plán spraviť silvestrovský splav Hrona, no bohužiaľ mi nevyšiel, už týždeň vonku strašne mrzlo,  možno o rok. Splav síce nevyšiel, ale v  zálohe som mal človeka o ktorom viem, že na vodu sa dá nahovoriť v akomkoľvek počasí - Rado ma ani teraz nesklamal. Na vode sme boli len pár minút, ako porcelán sa k nám nebojácne pridala Babuška. Rado mi položil otázku : "...aj sa okúpeme?", a uznajte, nemohol som mu povedať nie. Rok 2007 sme ako vodáci uzavreli krátkym, zato dobre chladným kúpeľom v Hrone. Po našom krátkom vybláznení začali do lodenice prichádzať ďalší ľudia, celkový počet bol 24. Oslava Silvestra mohla začať, na úvod Joe predniesol krátky prípitok a potom sa až do polnoci tancovalo, pilo ...  Blížila sa polnoc a tak všetci vyšli von pred lodenicu a netrpezlivo odpočítavali príchod nového roka. V novom roku sme si popriali všetko naj... a zrejme nejeden z nás si dal nejaké predsavzatie. Z celého okolia bolo vidieť ohňostroje, ale ani ten náš sa nedal zahanbiť. Po privítaní nového roka, sme pokračovali v našej duchaplnej činnosti tancovaní, pití... Nemôžem napísať, až do rána, lebo vôbec si nepamätám, koľko mohlo byť hodín, keď sme sa uložili spať, ale viem, že už dobrú chvíľku bolo vonku svetlo. Samozrejme mnohí zaspali skôr, alebo išli spať domov, a do konca nás zostalo dokopy sedem statočných. 

Ranné  vstávanie prišlo veľmi skoro, aspoň pre nás statočných, skôr by bolo vhodnejšie nahradiť ranné za poobedné  vstávanie. Bohužiaľ, všetko pekné raz skončí a tak tomu bolo aj tentokrát. Pomaly sme sa začali z lodenice vytrácať a už len spomínať na fajn chvíle, ktoré sme zažili na silvestrovskej oslave 2007. Už len moje krátke osobne  zhodnotenie: - super zábava, fajn ľudia a dúfam, že o rok sa znova všetci stretneme.      

 

Žito

fotogaléria

späť do kroniky